Skip Navigation Links
Ana Sayfa
Şehit ve GazilerimizExpand  Şehit ve Gazilerimiz
1. Dünya SavaşıExpand  1. Dünya Savaşı
Şehit Mektupları
Kıbrıs KahramanlarıExpand  Kıbrıs Kahramanları
Türkiye'de İlklerimiz
HakkımızdaExpand  Hakkımızda
YönetimlerExpand  Yönetimler
Kurucular Kurulu
Haberler
Şehit Cenaze Törenleri
Şehitlik ve Gazilik
Şehitler Diyarı Çubuk
Basında Biz
Ziyaretçi Defteri
Video - Sunu Galerisi
Resim Galerisi
Katkıda BulunanlarExpand  Katkıda Bulunanlar
Hesap Numaralarımız
Duyuru ve İlanlar
Kanun ve TüzüklerExpand  Kanun ve Tüzükler
İletişim
 
...  
9 VATAN EVLADIMIZ DAHA ŞEHİT OLDU, 4 ASKERİMİZ DE YARALI

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bulunan bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu, 4 asker yaralanmıştır.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerler için taziyede bulunup, askerlerimize yapılan hain terör saldırısını kınadı.

Çubuk ilçesi terör mağdurlar dernek başkanı Zeki Avan yapmış olduğu yazılı açıklamada: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlere karışı yapılan operasyonlar sırasında Türk askerinin karşısına çıkamayan hainler, dış güçlerin desteği ile askerimize tuzak kurup, kalleşçe şehit edip, yaralamaktadır. Patronlarına tetikçilik yapmaya devam etmektedir.

ACILI YÜREKLERİMİZE YİNE ATEŞ KORU DÜŞMÜŞTÜR

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman Çavuşlar Serkan Sayin, Hakan Gün, Ahmet Köroğlu, Piyade Sözleşmeli Erler Müslüm Özdemir, Kemal Batur, Emrullah Gülmez, İstihkam Sözleşmeli Erler Murat Atar ve Muhammed Tunahan Evcin’in şehit olduğunu 4 askerimizin de yarandığını maalesef çok büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye genelinde en çok şehit ve gazisi bulunan bir ilçe olarak acılı yüreklerimize yine ateş koru düşmüştür. Acılı yüreklerimiz bir daha yanmıştır. Nüfusuna göre en çok şehit veren bir ilçe olarak, şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk milletine, Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

TERÖR SALDIRILARINI ŞİDDET VE NEFRET İLE KINIYORUZ

PKK’lı teröristler ve uzantıları tek elden yönetilen bir terör örgütüdür. Güvenlik güçlerimizin karşısına mertçe çıkamayıp, her fırsatta kalleşçe arkadan saldırıp, şehit edip, gazi eden ve masum sivilleri acımasızca katleden, eli kanlı olan, bölücü terör örgütü PKK’yı, destekçilerini, sevenlerini, yanında duranları, iş birliği yapanları, sempati duyanları ve askerlerimize yapılan bu hain saldırıyı şiddet ve nefret ile kınıyoruz.

YAPILAN TÜM OPERASYONLARI CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ

Güvenlik güçlerimiz tarafından ülkemizin içerisinde ve dışında yapılan tüm operasyonları canı gönülden destekliyor ve başarıları için dua ediyoruz. Şuan operasyonlara katılan ve görevi başında tüm güvenlik güçlerimize de başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ayaklarına taş değmesin. Kalbimiz ve dualarımız her zaman onlarla birliktedir.

Türkiye’nin milli menfaati neyi gerektiriyorsa şuan o yapılmalıdır. Geri adım atılmamalıdır. Terör ve fitne bulunduğu yerde yok edilmelidir. Sonra daha büyük bedeller ödemek zorunda kalırız.

Son terörist imha edilinceye kadar devam edilmelidir.  

ÇUBUK İLÇESİ TERÖR MAĞDURLARI DERNEĞİ13.01.2024


 

©  Çubuk Terör Mağdurları Derneği -  Tüm Hakları Saklıdır