Skip Navigation Links
Ana Sayfa
Şehit ve GazilerimizExpand  Şehit ve Gazilerimiz
1. Dünya SavaşıExpand  1. Dünya Savaşı
Şehit Mektupları
Kıbrıs KahramanlarıExpand  Kıbrıs Kahramanları
Türkiye'de İlklerimiz
HakkımızdaExpand  Hakkımızda
YönetimlerExpand  Yönetimler
Kurucular Kurulu
Haberler
Şehit Cenaze Törenleri
Şehitlik ve Gazilik
Şehitler Diyarı Çubuk
Basında Biz
Ziyaretçi Defteri
Video - Sunu Galerisi
Resim Galerisi
Katkıda BulunanlarExpand  Katkıda Bulunanlar
Hesap Numaralarımız
Duyuru ve İlanlar
Kanun ve TüzüklerExpand  Kanun ve Tüzükler
İletişim
 
...  
TÜRKİYE’NİN EN YAŞLI GAZİ ANNESİ ZİYARET EDİLDİ

Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Derneği tarafından, Türkiye’nin en yaşlı gazi annelerinden birisi olan Çubuk İlçesi Dağkalfat nüfusuna kayıtlı 06.05.1931 doğumlu Kezban Turşunoğlu kızının evinde ziyaret edildi.

Kıbrıs Gazisi Murat Tursunoğlu’nun annesi Çubuk ilçe merkezinde ikamet eden kızı Zöhre Tursunoğlu Uzun ve damadı Cafer Uzun’un evinde kalmaktadır. Rahatsızlığı nedeniyle tedavisi istirahat etmekte olup bakımı kızı tarafından yapılmaktadır. 

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında: Türkiye’nin en yaşlı gazi annelerinden birisi olan Çubuk İlçesi Dağkalfat nüfusuna kayıtlı 06.05.1931 doğumlu Kezban Turşunoğlu annemizi kızı ve damadının evinde ziyaret etmiş bulunuyoruz. Kendi geçmiş olsun dileklerimizi belirtiyoruz. Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Hayırlı uzun ömürler versin. Bunlar yaşayan bizim ulu çınarlarımızdır. Bu vatana evlat yetiştirip, gazi ve şehit vermişlerdir.

Dernek olarak şehit ailelerimizi ve gazilerimizi dönüşümlü olarak devamlı ziyaret etmekteyiz. Ziyaretlerimizi kesinlikle paylaşım yapmıyoruz. Düğün, nişan, tören, anma, mevlit gibi toplu faaliyetlerin yanında böyle istisnayı olanları paylaşım yapıyoruz. Oda ailenin izni ve isteğine bağlıdır. Böyle ulu çınarlarımız bilinmesini gerekmektedir, dedi.

Kıbrıs Gazisi Murat Tursunoğlu’nun özel yapılmış fotoğraflı duvar saatini görünce çok duygulanan, gazi annesi Kezban Turşunoğlu ziyaret dolayı çok teşekkür etti. Oğlumu görmüş gibi oldum dedi. Oğlum Kıbrıs’ta şehitlik nasip olmadı, beş yıl önce hastalıktan vefat etti.  Eşim Halil Turşunoğlu da dört yıl önce vefat etti. Altı çoçuğumdan dördü vefat etti. İkisi hayatta şuan kızım yanındayım. Allah bunlara uzun ömürler versin, dedi.

Kızı Zöhre Tursunoğlu Uzun ve damadı Cafer Uzun da yapmış oldukları konuşmalarda: Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından annemizi evimizde ziyaret etmesi bizleri ve annemizi çok sevindirmiştir. Annemiz gazimizin resmini görünce çok duygulanmıştır. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz, dediler.

Ziyaretin anısına Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından Kıbrıs Gazisi Murat Tursunoğlu’nun annesine, Gazisi Murat Tursunoğlu’nun fotoğraflı duvar saati ve Türk Bayrağı hediye edildi.

ÇUBUK İLÇESİ TERÖR MAĞDURLARI DERNEĞİ11.12.2023


 

©  Çubuk Terör Mağdurları Derneği -  Tüm Hakları Saklıdır