Skip Navigation Links
Ana Sayfa
Şehit ve GazilerimizExpand  Şehit ve Gazilerimiz
1. Dünya SavaşıExpand  1. Dünya Savaşı
Şehit Mektupları
Kıbrıs KahramanlarıExpand  Kıbrıs Kahramanları
Türkiye'de İlklerimiz
HakkımızdaExpand  Hakkımızda
YönetimlerExpand  Yönetimler
Kurucular Kurulu
Haberler
Şehit Cenaze Törenleri
Şehitlik ve Gazilik
Şehitler Diyarı Çubuk
Basında Biz
Ziyaretçi Defteri
Video - Sunu Galerisi
Resim Galerisi
Katkıda BulunanlarExpand  Katkıda Bulunanlar
Hesap Numaralarımız
Duyuru ve İlanlar
Kanun ve TüzüklerExpand  Kanun ve Tüzükler
İletişim
 
...  
PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE 5 ASKER ŞEHİT OLDU

ÇUBUK İLÇESİ TERÖR MAĞDURLARI DERNEĞİ, ASKERİMİZE YAPILAN HAİN SALDIRIYI KINADI

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerler için taziyede bulunup, askerlerimize yapılan hain terör saldırısını kınadı.

Çubuk ilçesi terör mağdurlar dernek başkanı Zeki Avan yapmış olduğu yazılı açıklamada: "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlere karışı yapılan operasyonlar sırasında Türk askerinin karşısına çıkamayan hainler askerimize tuzak kurup, kalleşçe şehit edip, yaralayıp, gazi yapmaktadırlar. Şehitlik ve gazilik Türk askeri ve milleti için bir şereftir.

Dış güçlerin silah ve istihbarat desteği ile yine Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından açılan taciz ateşinde Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ve Uzman Çavuş Kemal Özek şehit olmuştur.  Yaralı olarak hastaneye kaldırılan 3 askerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ da kurtarılamayarak şehit düşmüştür.

ACILI YÜREKLERİMİZE YİNE ATEŞ KORU DÜŞMÜŞTÜR

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından açılan taciz ateşinde Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ve Uzman Çavuş Kemal Özek şehit oldu. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan 3 askerden Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ da kurtarılamayarak şehit düştüğünü maalesef çok büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye genelinde en çok şehit ve gazisi bulunan bir ilçe olarak acılı yüreklerimize yine ateş koru düşmüştür. Acılı yüreklerimiz bir daha yanmıştır. Nüfusuna göre en çok şehit veren bir ilçe olarak, şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk milletine, Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

TERÖR SALDIRILARINI ŞİDDET VE NEFRET İLE KINIYORUZ

Her fırsat kalleşçe ve kahpece arkadan saldırıp, güvenlik güçlerimizi şehit edip, gazi eden ve masum sivilleri acımasızca katleden, eli kanlı katiller olan, bölücü terör örgütü PKK’yı, destekçilerini, sevenlerini, yanında duranları, sempati duyanları ve askerlerimize yapılan bu hain saldırıyı şiddet ve nefret ile kınıyoruz.

YAPILAN TÜM OPERASYONLARI CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ

Güvenlik güçlerimiz tarafından ülkemizin içerisinde ve dışında yapılan tüm operasyonları canı gönülden destekliyor ve başarıları için dua ediyoruz. Şuan operasyonlara katılan ve görevi başında tüm güvenlik güçlerimize de başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Türkiye’nin milli menfaati neyi gerektiriyorsa şuan yapılmalıdır. Geri adım atılmamalıdır. Terör ve Fitne bulunduğu yerde yok edilmelidir. Sonra daha büyük bedeller ödemek zorunda kalırız.

ÇUBUK İLÇESİ TERÖR MAĞDURLARI DERNEĞİ11.08.2023


 

©  Çubuk Terör Mağdurları Derneği -  Tüm Hakları Saklıdır