Skip Navigation Links
Ana Sayfa
Şehit ve GazilerimizExpand  Şehit ve Gazilerimiz
1. Dünya SavaşıExpand  1. Dünya Savaşı
Şehit Mektupları
Kıbrıs KahramanlarıExpand  Kıbrıs Kahramanları
Türkiye'de İlklerimiz
HakkımızdaExpand  Hakkımızda
YönetimlerExpand  Yönetimler
Kurucular Kurulu
Haberler
Şehit Cenaze Törenleri
Şehitlik ve Gazilik
Şehitler Diyarı Çubuk
Basında Biz
Ziyaretçi Defteri
Video - Sunu Galerisi
Resim Galerisi
Katkıda BulunanlarExpand  Katkıda Bulunanlar
Hesap Numaralarımız
Duyuru ve İlanlar
Kanun ve TüzüklerExpand  Kanun ve Tüzükler
İletişim
 
...  
İZMİR’Lİ DEPREMZEDELERE, BATTANİYE YARDIMI

İzmir depreminde, mağdur durumda bulunan depremzedelere, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği ve Çubuk Yavuz AVM tarafından battaniye yardımı yapıldı.

İzmir’de 6,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde 105 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 1027 kişi de yaralanmıştır.

 

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan yardım kampanyası ile ilgili yapmış olduğu açıklamada: İzmir depreminde, birçok vatandaşımız mağdur durumda kalmıştır. Şuan orada fakir ve zengin ayrı yapılmamaktadır. Mağduriyet yaşanmaktadır. Herkes kendi imkânları ölçüsünde yardımcı olmalıdır. Yaralar bir an önce sarılmalıdır. Bu depremde herkes bir bütün olmuştur. Acı da bir, tasa da bir, sevinçte bir olmuştur. İzmir depreminde yapılan dayanışma dünyaya bir örnek teşkil etmiştir.

Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Derneği olarak onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek için, imkânlarımız dâhilinde Çubuk Yavuz AVM ile birlikte her zaman olduğu gibi acil ihtiyaçlardan olan battaniye göndermeye karar verdik. Deprem bölgesine gönderilmek üzerine Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde 41 adet çift kişilik yeni battaniyeler gönderilmiştir.

Derneğimize ve yapmış olduğumuz yardım kampanyalarına her zaman maddi ve manevi destekte bulunan Çubuk Yavuz AVM sahipleri Ramazan ve Mustafa Yavuz’a çok teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Bizleri hiçbir zaman geri çevirmemişlerdir.  

Ayrıca, Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi Dernek Başkanı Selahattin Koç’a, yönetim kurulu üyelerine ve gönüllü çalışanlarına yapmış oldukları kampanyalardan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Deprem bölgesinde gece gündüz demeden, kurtarma çalışmalarına katılan tüm gönüllü ve resmi görevlilerimize de başarılar temenni ediyoruz. Allah yardımcıları olsun, dedi.

 

Çubuk Yavuz AVM sahibi Ramazan Yavuz’da yapmış olduğu açıklamada: İzmir’de meydana gelen depremde, şuan mağdur durumda bulunanlara yönelik yapılan yardım kampanyasına, bizler de imkânlarımız nispetinde yardımcı olmaya çatıştık. Amacımız bu zor zamanlarda onların yanlarında olduğumuzu hissettirmektir. Allah yardımcıları olsun, dedi.

 

Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi Dernek Başkanı Selahattin Koç’ta yapmış olduğu açıklamasında: İzmirli depremzedeler için açmış olduğumuz yardım kampanyası ile geçen hafta Azerbaycan’da savaş nedeniyle mağdur durumda bulunan Azerbaycanlı kardeşlerimiz için açılan yardım kampanyasına yüklü miktarda halı ve battaniye yardımında bulunmuşlardı. Bu anlamlı yardımlarından dolayı Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan’a,  Çubuk Yavuz AVM sahipleri Ramazan ve Mustafa Yavuz’a çok teşekkür ediyorum. Daha önce açmış olduğumuz çeşitli kampanyalarımıza da destek vermişlerdir, dedi.

ÇUBUK İLÇESİ TERÖR MAĞDURLARI DERNEĞİ05.11.2020


 

©  Çubuk Terör Mağdurları Derneği -  Tüm Hakları Saklıdır